Strona głównaAktualnościGrecjaAteny są najtańszym miastem na weekendowy wyjazd w Europie

Ateny są najtańszym miastem na weekendowy wyjazd w Europie

Nowe badania pokazują, że średnia kwota pieniędzy wydanych przez brytyjskich turystów w greckiej stolicy na weekendowy wypad spadła o 15% od 2021 roku.

Badania przeprowadzone przez Post Office Travel Money wykazały, że Ateny są najtańszym miejscem wypadów w Europie, ponieważ koszt weekendu w greckiej stolicy jest niższy dla zagranicznych gości niż w bardziej „ekonomicznych” miastach Europy Wschodniej.

Po raz pierwszy od 15 lat zachodnioeuropejskie miasto zostało uznane za najbardziej przystępne cenowo w badaniach Post Office Travel Money.

W ramach badań przeanalizowano koszty, jakie poniosą turyści z Wielkiej Brytanii w 20 popularnych miastach, stwierdzając, że ceny w greckiej stolicy spadły o 15% od 2021 r., według The Guardian.

Obliczone koszty obejmują dwie noce w hotelu dla dwojga, główne posiłki, zwiedzanie i komunikację miejską po mieście. Całkowity „pakiet” wynosi 207 funtów w Atenach, w porównaniu do 218 funtów w portugalskiej stolicy, Lizbonie, drugim najtańszym miejscu docelowym. W szczególności zakłada się, że brytyjski turysta w Atenach zapłaci około 38,96 funtów za kolację dla dwojga z winem, 89 funtów za dwie noce w trzygwiazdkowym hotelu i 7,79 funtów za 48-godzinny bilet komunikacji miejskiej.

Miejsca, które zwykle słyną z niskich cen, takie jak Kraków w Polsce (219 funtów), Ryga na Łotwie (220 funtów) i Budapeszt na Węgrzech (221 funtów) zostały ocenione jako kolejne najtańsze opcje.

Sztokholm (421 funtów), Paryż (423 funtów), Dublin (436 funtów), Kopenhaga (456 funtów), Wenecja (457 funtów) i Amsterdam (593 funtów) to sześć miast, które kosztują ponad dwa razy więcej niż Ateny.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne