Strona głównaTurystykaGrecja oczami PolakówAteny - gdzie na plażę w upalne wakacje

Ateny – gdzie na plażę w upalne wakacje

Lipiec i sierpień w Atenach potrafą być naprawdę gorące. W takie upalne dni najlepszym miejsce do ochłody będzie plaża.

Przedstawiamy kilkanaście propozycji plaż w okolicach Aten. Propozycje będą dotyczyć odcinka Agia Marina aż po Sunio. Tereny te obfitują w naprawdę ciekawe miejsca do kąpieli.
Można tu znaleźć plaże zorganizowane, piaszczyste, kamieniste, niezorganizowane jak i dzikie.

By się tam dostać trzeba jechać metrem – czerwoną linią do stacji Elliniko i nastepnie autobusem numer 122 na wybraną plażę. Ten autobus jedzie bowiem tylko do Saronidy. Jeżeli chcemy jechać dalej musimy wziąć autobus nr 123 lub tzw KTEL.

A oto nasze propozycje, natomiast nazwy są podawane tak jak występują w Google maps. Dzięki temu zainteresowanym będzie łatwiej znaleźć informacje o danej plaży.

Althea beach

Mała kameralna, piaszczysta i niezorganizowana plaża. W pobliżu znajduje się kantyna, która przyjmuje zamówienia. W tygodniu jest spokojna i cicha jednak w weekendy zbiera się tutaj spory tłum.

Kritikos beach

To kolejna niezorganizowana piaszczysta plaża jednak z czystą wodą i dostępnym parkingiem. Idealna dla rodzin z małycmi dziećmi.

Tahiti

Zorganizowana plaża z beach barem, parasolami i pisakiem. Jednak ceny za leżaki są dość wygórowane według opinii większości osób, które tam były. Opłata to: 20€ za dwa leżaki w weekendy natomiast w dni powszednie to 12€.

Jednak zaraz obok, po prawej stronie można z własnym parasolem rozłożyć się na publicznej piaszczystej plaży (Παραλία Απειράνθου).

Bali Beach Bar

Idealne miejsce aby podziwiać zachód słońca. Jedno z niewielu miejsc gdzie przy morzu są ustawione stoliki z krzesłami. Spotkamy tutaj dobre jedzenie, jest to klimatyczne miejsce na wieczorną randkę.

Warto zrobić wcześniej rezerwację i dopytać się o ceny.

Pouda Beach

Ładna i bardzo czysta plaża. Idealna dla rodzin z dziećmi. Logiczne i uczciwie ceny za parasolki, w wysokości 5 €. Jest również miejsce dla osób, które nie chcą brać leżaków i parasolki. Trzeba jednak brać pod uwagę, że jest to miejsce gdzie przychodzi dużo rodzin z dziećmi, więc gwar i śmiechy dzieci będą nam towarzyszyć cały dzień.

Heaven Beach Bar

Bardzo ładna, zadbana plaża z krystaliczną wodą. Leżaki w cenie 5€ w weekendy i święta , natomiast w dni powszednie 2.5€. Kawa kosztuje tutaj od 3.5€.

Saronida Beach

Jedna z najładniejszych publicznych plaż w okolicach Aten. Znajduje się tuż obok drogi głównej, jednak kolor wody zachwyca. Czysta i zadbana plaża z piaskiem, prysznicami i przebieralnią.

Baila Beach bar

Zorganizowana beach bar z przyjemną atmosferą. Przyzwoite ceny za leżaki. Kawa kosztuje od 3.5€

Nisos Cafe Bar

Jedna z najciekawszych plaż w obszarze Attiki. Od ulicy ciężka do zauważenia. W głębi skał ukryty beach bar i piękna piaszczysta plaża. Widoki warte odwiedzin.

Tuż obok znajduje się niezorganizowana plaża publiczna, również bardzo czysta i zadbana.

Paralia Agios Nikolaos

Piękna piaszczysta , bardzo duża i długa plaża. Jedyna w swoim rodzaju. Ułożona w dwie zatoczki. Po jednej stronie znajduje się mały port dla łódek a po drugiej plaża, naturalnie podzielona na dwie części.

Jedna część plaży jest niezorganizowana – to plaża publiczna. Druga natomiast jest zorganizowana i ma do zaoferowania wiele wodnych atrakcji. W weekendy niestety jest tutaj bardzo dużo ludzi. Na tę plażę proponuję wybrać się w tygodniu.

Palea Fokea beach

Idealne miejsce by odetchnąć od ateńskiego zgiełku. Idealne połączenie plażowania, kawy, muzyki i piaszczystej plaży. Zadbane miejsce z przystępnymi cenami, jest idealna dla rodzin.

Paralia Thimari

Jest trochę daleko od Aten, jednak warto te okolice odwiedzić i sprawdzić tutejszą plażę. Czyściutka plaża, piękne morze i ma się wrażenie jakby się było na wyspie. Do wyboru mamy beach bar z barem lub tuż obok miejsce publiczne.

Charakas Beach

Ogromna przestrzeń plażowa. Piaszczysta, idealna plaża dla dzieci. Woda bardzo czysta i płytka a dno jest piaszczyste. Ceny są umiarkowane – 10€ za dwa leżaki plus zamówienia (weekend).

Kape beach

Ta plaża to jedna z najpiękniejszych plaż w obszarze Attiki. Świetne ceny, są bardzo przystępne. Daleko od Aten, jednak tę plażę warto zapisać w telefonie i odwiedzić.

Paralia Legrenon

Moja ulubiona plaża. Przepiękna przestrzeń, niestety stety niezorganizowana. Plaża znajduje się dość daleko od Aten, więc jest ogromna szansa że nawet w weekend można znaleźć ciszę i prywatność. Woda jest krystalicznie czysta, plaża piaszczysta.

Chapel of St. Peter – Sounio

fot. gamosoneiro.gr

Na listę wpisuję tą plażę, gdyż plaża Sunio jest każdemu znana. Ta natomiast ma niesamowitą lokalizację zaraz pod świątynia Sunio i jest spokojną, niezatłoczoną plażą. Jednak jest to plaża skalista i można zrobić sobie spacer do pobliskiego kościółka. Nie będzie łatwy, ale myślę, że czasem warto pomęczyć się by zobaczyć piękne widoki.

Uzbierało się szesnaście plaż. Jednak są to propozycje, które są stosunkowo znane , być może kogoś zaskoczyłam kilkoma propozycjami. Niestety, by docenić uroki każdej plaży w pobliżu Aten warto wybrać się na nie od poniedziałku do piątku. Wtedy jest duża szansa, że będziecie zadowoleni z każdego wyboru. W weekend niestety wiele z tych plaż jest zatłoczonych.

Jednak zwiedzając te okolice rowerem udało mi się odkryć naprawdę wiele pięknych, dzikich i spokojnych plaż. O tych odkryciach opowiem w następnym artykule.

A tymczasem życzę Wszystkim wspaniałych wakacji i mam nadzieję, że te propozycje chociaż troszkę pomogły Wam w wyborze plaży dla siebie.

Podane w artykule ceny są aktualne na dzień odpracowywania materiału i mogą ulec zmianie.

Kalo kalokieri
Paweł i Sylwia

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne