Światowy dzień Zdrowia Psychicznego w 2012r. odbywał się pod hasłem „Depresja: globalny kryzys”. Najnowsze badania potwierdzają obawy terapeutów i psychiatrów – według danych WHO na depresję cierpi ponad 350 mln osób na świecie.
Prognozy wskazują na to, iż depresja – będąca obecnie trzecią pod względem powszechności chorobą – do 2020 roku zajmie niechlubne drugie miejsce w rankingu, a w 2030 roku wysunie się na jego prowadzenie. Wczesna diagnoza i całościowe podejście do leczenia dają zazwyczaj bardzo dobre efekty terapeutyczne. Pozostawiona sobie depresja może wpłynąć destrukcyjnie na zdolność do nauki, pracy, funkcjonowania w rodzinie, a w niektórych przypadkach prowadzić do samobójstwa.
Fundacja Wemenders postanowiła wesprzeć osoby przebywające na emigracji, w poszukiwaniu odpowiedzialnych, sumiennych specjalistów zdrowia psychicznego. Działania, jakie podejmujemy, ogniskują się nie tylko na pracy nad zwiększeniem dostępności do pomocy psychologicznej, ale również na pracy z lekarzami i terapeutami. Naszą misją jest promowanie humanistycznego i całościowego podejścia do leczenia. W związku z powyższym chcielibyśmy spytać emigrantów o przekonania na temat zawodu psychiatry i stanu psychiatrii zagranicą.
Zapraszamy do wypełnienia anonimowego kwestionariusza. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane w pracach zbiorczych, podczas wykładów i konferencji naukowych. Dane metrykalne służą jedynie informacji statystycznej. Zadanie nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Za pomoc serdecznie dziękujemy i zapraszamy na nasz portal poświęcony depresji: http://www.wemenders.com/
Link do ankiety: http://www.polonia-ankieta.xt.pl/