Jak bardzo ważny jest wybór dobrego hotelu na letni urlop wie chyba każdy z nas . Pewnie chociaż raz zdarzyło się wam wybrać nie właściwy hotel i z tego powodu wasze wakacje okazały się klapą. Oto kilka wskazówek jak wybrać najlepszy hotel w Grecji i nie tylko !

Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę w którym roku został zbudowany dany hotel. Może wydać cię to niedorzeczne ale w Grecji to bardzo ważny czynnik klasyfikujący hotele. Wynika to z panującego w tym kraju klimatu, szczególnie na wyspach gdzie wilgotność powietrza w zimie sięga 80 procent. Z tego powodu w starszych hotelach może utrzymywać się nieprzyjemny zapach stęchlizny, a ta niedogodność może być dla letników uciążliwa i nie zdrowa. Dlatego mając do wyboru hotele o tej samej klasie i cenie, lepiej wybrać hotel zbudowany w późniejszych latach.

Zwróć uwagę na lokalizacje hotelu a najlepiej sprawdź na mapie gdzie dokładnie jest zlokalizowany dany hotel i jaka odległość dzieli go od plaży, ruchliwej ulicy, czy głośnych klubów i kawiarni. Musimy pamiętać że broszury reklamowe są często przekoloryzowane a ich rolą jest przyciągnięcie jak największej liczby klientów. Warto też skorzystać z google image i zobaczyć zdjęcia turystów zrobione w wcześniejszym sezonie. I oczywiście nie zapomnijmy przeczytać opinii użytkowników w portalu Tripadvisor.

Jeśli jesteś zwolennikiem luksusu musisz wiedzieć że w Grecji zazwyczaj tylko hotele powyżej trzech gwiazdek mają opcje full exclusive. Więc jeśli interesuje cię serwis 24 godziny na dobę powinieneś wybrać hotel 4-5 gwiazdkowy a to jest już koszt powyżej 100 euro za dobę.

Nie bukuj hotelu w lipcu i sierpniu. Jeśli masz taką możliwość odwiedź Grecje poza szczytem sezonu, ponieważ w tym czasie ceny w hotelach są znacznie wyższe a plaże bardziej zatłoczone. Poza tym kreska na termometrze często wskazuje po wyżej 40 stopni Celsiusa , a taka pogoda nie jest wymarzona pogodą dla przeciętnego Kowalskiego.

Jeśli wybierasz się na jedna z Greckich wysp musisz wiedzieć ze poszczególne wyspy maja swój specyficzny charakter .Wybierając się do Grecji ze swoimi pociechami nie wybieraj hotelu na wyspie Mykonos czy Paros, wybierz raczej wyspy bardzie przyjazne rodzinie takie jak Kreta, Corfu lub Zakynthos. Lecz gdy z kolei szukasz mocnych wrażeń i tętniącego nocnym życiem miasta, wyspy Paros czy Mykonos wpełni cię zadowolą.

W Grecji możesz znaleźć hotel na każda kieszeń, tylko musisz wiedzieć gdzie szukać.

Jeśli lubisz luksus i masz na to odpowiednie środki wybierz hotel na wyspie Santorini czy Mykonos. Na tych wyspach można spotkać hotele o naprawdę wysokim standardzie, tu wszystko jest idealnie dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Wyspy te często goszczą bardzo znane osoby z całego świata wliczając w to grono gwiazdy Hollywood.

Natomiast Grecja kontynentalna czy też duże wyspy takie jak Kreta i Rodos oferują hotele na tak zwaną każdą kieszeń i tutaj można wynająć hotel już od 20 euro za dobę.

Stosując się do powyższych wskazówek twoje wakacje w tym pięknym słonecznym kraju przebiegną bez zbędnych niespodzianek a urlop będziesz mile wspominał i na pewno ze nie będzie to jednorazowy pobyt ,bo kto raz odwiedzi Grecję ten chce tu wracać co roku.

Autor tekstu: Sylwia Wyszyńska

Źródło: www.belmare.gr



nk-widget