Natknęłam się na to miejsce przypadkowo około dwóch lat temu i po prostu zauroczyłam się nim. Jezioro Voulagmeni nazywane jest ukrytym skarbem natury na obrzeżach Aten, jednak z łatwym dojazdem. Znajduje się ono obok wznoszących się i poszarpanych skał, z dala od zgiełku i zatłoczonych plaż ateńskich. Można znaleźć tutaj spokój i pewnego rodzaju kameralność.

jezioro vouliagmeni3 jezioro vouliagmeni4

To unikalne miejsce będzie wybawieniem dla naszej duszy, ale także ciała.

Temperatura w jeziorze utrzymuje się od 22 do 29°C przez cały rok , a w połączeniu z dużym zasoleniem i innymi minerałami, przyniesie ulgę naszym wszelkiego rodzaju dolegliwościami i chorobom - od problemów ginekologicznych, skórnych, z układem kostnym, związanych z alergią i astmą oraz innych. Ponadto naturalny peeling naszej skóry zrobiony przez małe rybki zwane Garra Rufa, także znane jako Rybki Spa, okazać się mogą bardzo ciekawym doświadczeniem. Nie tylko usuwają martwy naskórek, ale oferują relaksujący masaż.

jezioro vouliagmeni6 jezioro vouliagmeni2

Mimo, że wstęp i ceny w menu nie należą do najtańszych, to jednak warto skorzystać z tego wyjątkowego miejsca od czasu do czasu. 

Szczerze polecam.

Więcej informacji: www.limnivoulagmenis.gr

Agnieszka Płotkowskank-widget