Kreta - Balos / fot. Krzysztof Parol

Kreta, jako największa z greckich wysp jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanym miejscem tego kraju. Z roku na rok jej największe miasta takie jak Chania, Rethymno i Iraklio stają się bazą wypadową dla rzeszy turystów chcących poznać zarówno piękno natury tej magicznej wyspy jak i bogatą tradycję oraz gościnność jej mieszkańców.

kreta TriopetraKreta Triopetra

Bogactwo historycznych zabytków, niezwykłych plaż (również tych ukrytych i znanych tylko miejscowej ludności) i cudownej przyrody sprawiają, że warunki do odpoczynku i odetchnięcia od gwaru wielkich miast są wręcz idealne. Miastem, które leży na „granicy” Krety Zachodniej z Kretą Wschodnią jest właśnie Rethymno.

kreta rethimoKreta - Rethimo

Jego idealne położenia decyduje o szerokiej gamie wycieczek, które są organizowane w różne części wyspy. Oprócz tradycyjnych kierunków docelowych jak plaża Balos czy Elafonisi bądź wąwóz Samaria, istnieją też wycieczki propagujące alternatywne zwiedzanie wyspy - pełnej ukrytych plaż czy miejsc, w których czas ma swoje „przywileje”.

Dla polskich turystów, którzy coraz liczniej odwiedzają to miejsce miejscowe biuro podróży CheckinCreta oferuje wycieczki zorganizowane z opieką polskiego pilota, do których samemu bardzo ciężko jest dotrzeć. Biuro podróży CheckinCreta dla wszystkich zainteresowanych oferuje 10% zniżkę nie tylko na zorganizowane wycieczki ale i na transfery z pobliskich lotnisk (Chania/Iraklio).

kreta Preveli Las palmowyKreta - Preveli Las palmowy
Oprócz standardowych miejsc docelowych, jako jedyne posiada w swej ofercie wycieczki po Południowej części Prefektury Rethymno wraz ze zwiedzaniem tradycyjnych, malowniczych wiosek i odpoczynkiem na plaży Ammoudi. Inną alternatywą, którą oferuje tylko biuro CheckinCreta jest całodniowa wycieczka do miejsc: Chora Sfakion i Loutro – przypominające małą wyspę z Cyklad wraz z niezapomnianym morskim Safari, gdzie magia ukrytych i trudnodostępnych plaż dodaje temu miejscu nieodpartego uroku!

kreta Loutro Sfakia1Kreta - Loutro Sfakia
Tych, którzy chcą dowiedzieć się czym jest kritiko glendi, zapraszamy na tradycyjny wieczór kreteński w przyjacielskiej atmosferze, przy dźwiękach liry i laouto wygrywających tradycyjne melodie, z toastem najbardziej znanego kreteńskiego trunku – „raki” czy inaczej zwanej „tsikoudia” do przygotowanych specjałów znanych Kreteńczykom od wieków.

kreta arkadiKreta Arkadi

Te i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich właśnie w Rethymno! To tu zaczyna się przygoda pełna smaku, historii, piękna natury i gościnności jej mieszkańców! Tylko poddając się duchowi Krety można ją naprawdę zrozumieć!

kreta Margarites wioska garncarzy1Kreta - Margarites wioska garncarzy

Nowe miejsce to nie tylko inna szerokość geograficzna, lecz inna kultura a przede wszystkim ludzie, którzy bezustannie dbają o utrzymanie własnych tradycji i nie zapominają o swojej małej ojczyźnie, która zajmuje szczególne miejsce w ich sercach!

Opr. Karolina Swat (pilot wycieczek w CheckinCreta)
fot.: M. Vitorakis

Skontaktuj się z nami by otrzymać nasz katalog wycieczek!

chekin cretaE-mail: info@checkincreta.com
Tel. (+30) 2831 056672 (biuro)
Tel. (+30) 6973 405 463 (manager – Michail Vitorakis)
Adres: Ari Velouchioti 1, Rethymno, Kreta

Urzeczywistnij swoje marzenia razem z nami! Po prostu CheckinCreta!nk-widget