Grecja oczami Polaków

Kreta - Balos / fot. Krzysztof Parol

Kreta, jako największa z greckich wysp jest obecnie jednym z najczęściej odwiedzanym miejscem tego kraju. Z roku na rok jej największe miasta takie jak Chania, Rethymno i Iraklio stają się bazą wypadową dla rzeszy turystów chcących poznać zarówno piękno natury tej magicznej wyspy jak i bogatą tradycję oraz gościnność jej mieszkańców.

Angistri wybiera się ze względu na plaże. Jednak gdy tylko jedna noga postanie na lądzie, pojawia się pytanie: w którym kierunku ruszyć?

Korzystając z zaproszenia Teo Vafidisa – szefa kuchni i autora programu „Filozofia Smaku”, w ciągu pięciu dni przemierzyłam Ateny, wyspy Sarońskie, Peloponez oraz Delfy.

Wybierając się na wakacje do Aten, jeśli wypożyczacie auto, musicie wiedzieć o kilku bardzo ważnych sprawach. Po pierwsze. Grecy nie przywiązują wagi do samochodów. W większości jeżdżą starymi, prawie rozwalającymi się samochodami, którymi bezproblemowo można uderzyć w inny samochód, jeśli Cię zastawi… Serio, widziałam na własne oczy nie raz. W oczy rzucił mi się kiedyś samochód, którego błotnik szurał po drodze, a kierowcy zadowoleni nie zwracali na to uwagi, tylko z prędkością 80km/h uparcie (jak to Grecy) jechali do celu.nk-widget