Zdrowie & Uroda

Czy możliwe jest wykrycie nowotworu i określenie stopnia jego złośliwości w ciągu kilku minut, a nawet sekund? Okazuje się, że tak. Umożliwiają to innowacyjne narzędzia diagnostyczne – ramanowska biopsja optyczna i wirtualna histopatologia – opracowane w Laboratorium Laserowej Spektroskopii Molekularnej (LLSM) Politechniki Łódzkiej.

Add a comment

Pistacje są zdrowe, pełne wartości odżywczych, a przy tym niskokaloryczne. Polecane są jako przekąska, która dostarcza witamin i minerałów. Wystarczy już garść, by zapewnić organizmowi porcję cennych składników. Krzewy pistacji są źródłem jadalnych nasion, które można jeść jako znane orzeszki pistacjowe lub w postaci oleju, wytłaczanego z nasion. Niektóre gatunki pistacji urzekają swym wyglądem i hodowane są jako drzewa ozdobne.

Add a comment

Przynajmniej raz w roku, najlepiej wiosną, kiedy chcemy być bardziej aktywni fizycznie, należy zrobić przegląd stawów, żeby uniknąć poważnej kontuzji i zachować sprawność – powiedzieli w czwartek eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Add a comment

Choć wydaje się, że pory roku nie mają bezpośredniego wpływu na stan naszego zdrowia, w rzeczywistości jest inaczej! Szczególnie pora roku jaką jest zima jest niebezpieczna dla zębów.

Add a commentnk-widget