Artykuły i opinie

Bougatsa to greckie, pyszne, delikatne ciasto, które można zjeść o każdej porze dnia. Pasuje zarówno do śniadania, lunchu czy kolacji. Do bougatsy polecamy przygotować ulubioną kawę albo szklankę soku. 

Add a comment

Dla osoby, która nigdy nie była w Grecji, kraj ten kojarzy się głównie z bogatą historią starożytną, budowlami antycznymi, zwiedzaniem, a także wakacjami wśród palm. Z pewnością ogromnym zaskoczeniem dla turystów może okazać się widok bezdomnych zwierząt, które można spotkać na każdej uliczce i w każdym miejscu, a nawet podczas zwiedzania popularnych obiektów turystycznych. Ich miłośnicy z pewnością odnajdą się w Grecji.

Add a comment

Ciężko było mi przyzwyczaić się do życia w Grecji, która niesłychanie różni się od Polski. Porównując Kraków, w którym mieszkam, z Atenami okazało się, że to dwa zupełnie różne światy.

Add a comment

Moja dwumiesięczna przygoda z Grecją prawie się kończy. Z pewnością będzie brakować mi wielu rzeczy, kiedy już wrócę do Polski. Przepiękna pogoda, szum morza, urokliwe budowle oraz smaczne jedzenie. To tylko kilka rzeczy, za którymi na pewno będę tęsknić.

Add a commentnk-widget