Państwo

Program KEA: Rząd przechodzi do gruntownych zmian… KEA przeciera szlak w związku z pomocą finansową, którą otrzymują wszyscy posiadający niskie przychody. Karta jak i zasiłek czynszowy są wycofywane i włączane do Społecznych Świadczeń Socjalnych (KEA). 

W dniu dzisiejszym rozpoczęła się procedura elektronicznego składania zgłoszeń do Programu Dofinansowania Wyjazdów Wakacyjnych dla Pracujących i Bezrobotnych za okazaniem Numeru Turystyki Społecznej OAED na rok 2016-2017 dla uprawnionych jak i dla operatorów biur podróży. Procedura składania zgłoszeń zakończy się 20 listopada o godzinie 23:59.

Wnioski o świadczenie wychowawcze będzie można składać bezpłatnie od 1 kwietnia 2016 r. Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy - tj. od 1 kwietnia 2016 do 1 lipca 2016 - rodzice dostaną wyrównanie wstecz. W kolejnych miesiącach świadczenie będzie wypłacane od miesiąca, w którym rodzice złożą wniosek. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

Add a comment

Ministerstwo Pracy i Solidarności Społecznej wydało rozporządzenie w związku z procedurą wydania książeczki osobom nieubezpieczonym oraz tym, którzy należą do wrażliwych grup społecznych.

Add a commentnk-widget