Już w przyszłym tygodniu zostanie ogłoszona lista Taxis obejmująca podatników proszonych o uregulowanie płatności do końca bieżącego roku na łączną sumę 1,2 mld euro.

Wpływ podatku będzie musiał być odnotowany do dnia 31 grudnia 2018 w banku bądź poprzez płatność elektroniczną e-banking.W przeciwnym wypadku, należność za podatek wzrośnie dwukrotnie.
Właściciele mogą wybrać sposób płatności m. in. kartą, zapewniając sobie tym samym wpłatę podzieloną na 12 nieopodatkowanych rat.

Ile zapłacą właściciele
Podatek od środków transportowych nie będzie różnił się zbytnio od zeszłorocznego co oznacza, że większość właścicieli zapłaci podobną kwotę.

Dokładniej:
a) Samochody osobowe, które zostały zarejestrowane pierwszy raz w Grecji do dn. 31.10.2010 oraz dwuśladowe i trzyśladowe motocykle niezależnie od daty pierwszej ich rejestracji w Grecji, uwzględniając pojemność silnika jak np.:

rejestracja1

rejestracja2

rejestracja3

b) Samochody osobowe zarejestrowane pierwszy raz w Grecji od 1.11.2010, uwzględniając tylko emisję dwutlenku węgla (g CO2/km).
Brana jest pod uwagę emisja dwutlenku węgla odnotowana w karcie pojazdu:

rejestracja4

Co z pojazdami hybrydowymi
Jeśli chodzi o samochody hybrydowe i motocykle, wykluczone z podatku od środków transportu zostają pojazdy z pojemnością silnika do 1548cm3.

Dla pojazdów posiadających większą pojemność silnika (od 1549cm3 i więcej) kwota zapłaty będzie wynosiła 60% podatku od środków transportu dla samochodów konwencjonalnych, zgodnie z datą rejestracji.

Krok po kroku ’wydruk’ z TAXISnet i płatność
Osoby prywatne będą musiały wejść na specjalną stronę Taxis „Wydruk Podatku od Środków Transportu” na stronie www.aade.gr

Do wydruku:
W zakładce dla Użytkowników wybierz Pojazdy
Uzupełnij AFM (karta pojazdu)
Uzupełnij numer rejestracyjny pojazdu (karta pojazdu)
Uzupełnij rok podatkowy
Wybierz „Szukaj”
Wybierz „Drukuj” po pojawieniu się wiadomości „Szukanie zakończone powodzeniem”

Wpływ podatku będzie musiał być odnotowany do dnia 31 grudnia 2018 w banku bądź poprzez płatność elektroniczną e-banking. W przeciwnym wypadku, należność za podatek wzrośnie dwukrotnie.

Opr. Karolina Swatnk-widget