Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie bierze udział w Athens Digital Arts Festival, który odbywa się w dniach 24-27 maja w Megaro Mousikis w Atenach. Warszawskie muzeum prezentuje wystawę TEEN AGE z instalacją "hash2ash" zaprojektowaną przez grupę artystyczną PanGenerator, która zamienia nasze selfie w pył!

W trakcie festiwalu przeprowadzone będą także warsztaty i animacje dla publiczności, a zwłaszcza nastolatków. Wystawa będzie prezentowana w foyer sali im. D. Mitropoulosa w Megaro od 24 do 27 maja, w godzinach od 10.00 do 23.00.

Instalacja "hash2ash" dotyka tematu kultury selfie i lęku przed trwałą utratą cyfrowych zapisów naszego życia z powodu awarii technicznych, nietrwałości przechowywania danych lub po prostu z powodu "starzenia się" formatów plików. Nawet z taką kompulsywną nadprodukcją obrazów samego siebie możemy zostać z pustymi wspomnieniami z naszej przeszłości. Nawet dane o nas w końcu znikną...

Wystawa to efekt ubiegłorocznego projektu TEENS LOVE DESIGN 2017_ Młodzieżowy sektor kreatywny dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Rozwój sektorów kreatywnych”. Projekt został zrealizowany dzięki dotacji Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Partnerami wydarzenia są: Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Atenach, Pracownia Studiów Helleńskich Wydziału „Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego, Zespół szkół im. Z. Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach, Towarzystwo Przyjaciół Grecji, Wydawnictwo Książkowe Klimaty. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Kuratorki projektu: Anna Grunwald, Beata Kuracińska

Projektanci instalacji: panGenerator Group (Jakub Koźniewski, Krzysztof Goliński, Piotr Barszczewski i Krzysztof Cybulski), www.pangenerator.comnk-widget