W ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, Ambasada RP w Atenach serdecznie zaprasza na projekcję polskiego filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy.

W  ramach obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, Ambasada RP w Atenach serdecznie zaprasza na projekcję polskiego filmu „Miasto 44” w reżyserii Jana Komasy. 

Pokaz filmu odbędzie się o godzinie 21.00 w dniu 13 maja 2018 r. w kinie letnim – Open Air Aegli Cinema w ateńskich Ogrodach Narodowych (CINE AEGLI - Zappio Garden, wejście od Vas. Olgas Avenue).

Film zostanie wyświetlony w języku polskim z napisami w języku greckim.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

"Miasto 44" to film, który musi powinien obejrzeć każdy Polak. Reżyser ¬- Jan Komasa (znany ze świetnie przyjętego przeboju kinowego pt. "Sala samobójców) postanowił wziąć na warsztat kontrowersyjny temat Powstania Warszawskiego. Dzięki intuicji twórców, zatrudnieniu świetnych, młodych aktorów oraz zastosowaniu najnowszej technologii, powstał obraz o niezwykłym uczuciu, wielkim poświęceniu, ogromnej odwadze i sile przyjaźni. "Miasto 44" to projekt filmowy, który może poszczycić się niespotykanym w Polsce rozmachem. W pracy nad filmem użyto technologię dotąd stosowaną w grach komputerowych. Czyni to "Miasto 44" przedsięwzięciem naprawdę wyjątkowym. Powstanie warszawskie to jedno z najtragiczniejszych polskich wydarzeń XX wieku. Janowi Komasie udało się w mocny sposób pokazać dramatyzm tego zrywu zbrojnego.

 (źródło: vod.pl/filmy)nk-widget