W ramach cyklu „50/50 Równość w kinematografii” organizowanego przez Urząd ds. Równości i Grecką Filmotekę Narodową, przewidziany jest w Atenach pokaz polskiego filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz spotkanie z reżyserką Marią Sadowską.

Projekcja odbędzie się w sobotę 31 marca o godz. 19.00 w sali kinowej Filmoteki, ul. Iera Odos 48, Keramikos, Ateny. Po projekcji nastąpi spotkanie z reżyserką filmu Marią Sadowską.

Wstęp wolny.

O "Sztuce kochania" w reżyserii Marii Sadowskiej dużo mówiło się jeszcze przed premierą. Głosy krytyków chwalących film szybko podchwycili zachwyceni widzowie. Obraz już w pierwszy weekend pobił rekord oglądalności należący do "Bogów". Trudno się dziwić – biografia Wisłockiej została zrealizowana na światowym poziomie. Poczynając od rewelacyjnej obsady (na wyróżnienie zasługują przede wszystkim odtwórcy głównych ról w "Sztuce kochania": Magdalena Boczarska, Piotr Adamczyk, Eryk Lubos i Justyna Wasilewska), przez imponujące zdjęcia Michała Sobocińskiego, muzykę Radzimira Dębskiego, aż po świetny, kipiący dowcipem, scenariusz Krzysztofa Raka. "Sztuka kochania" to nie tylko wnikliwy portret samej Wisłockiej – nazywanej seksualną rewolucjonistką PRL-u, ale także znakomity obraz Polski lat 70. Rzeczywistość bywa tu czasem przedstawiana w krzywym zwierciadle, ironicznie, z pikanterią, ale dzięki temu staje się dla widza na nowo atrakcyjna. Dużą przyjemnością jest już samo obcowanie z Wisłocką w wydaniu Boczarskiej – kobietą silną na polu zawodowym i zagubioną w życiu prywatnym. (źródło: vod.pl/filmy)

 pdf Pełny program imprezy w j. greckimnk-widget