"Twój Vincent" („Loving Vincent”) to film polsko-brytyjskiej produkcji, opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako pełnometrażowa animacja malarska. Na ekrany greckich kin wchodzi 12 października.

Za scenariusz i reżyserię filmu odpowiadają Dorota Kobiela i Hugh Welchman. „Twój Vincent” to jedyny w swoim rodzaju projekt, wyprodukowany przez polską firmę BreakThru Films oraz brytyjską Trademark Films. Pełna tajemnic biografia Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego malarstwo.

W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. „Twój Vincent” został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. „Twój Vincent” przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.

Dystrybutor filmu w Grecji: www.trianon.gr nk-widget