Wydarzenia kulturalne

"Twój Vincent" („Loving Vincent”) to film polsko-brytyjskiej produkcji, opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako pełnometrażowa animacja malarska. Na ekrany greckich kin wchodzi 12 października.

Add a comment

Galeria DL w Pireusie zaprasza na wystawę fotograficzną, w ramach której prezentowane są prace utalentowanej polskiej artystki Dominiki Gęsickiej. Wystawa trwa od 29 września do 11 listopada.

Add a comment

Od trzech lat na całym świecie obchodzony jest Polonijny Dzień Dwujęzyczności. Święto ma na celu promowanie wartości wynikających z dwujęzycznej edukacji i jej znaczenia w życiu Polonii, Polski i innych krajów. Popularyzacja idei dwujęzyczności i nauka języka polskiego wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju – to jego najważniejsze założenia!

Add a comment

23 września (sobota) od godziny 10.00 do 15.00 w Centrum Kulturalnym Stavros Niarchos odbędzie się wielojęzyczny festyn z okazji Europejskiego Dnia Języków organizowany po raz piąty przez EUNIC przy współpracy z Biurem Komisji Europejskiej w Grecji.

Add a commentnk-widget