Za nami 14. Międzynarodowe Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Ho.Re.Ca (Hotel – Restaurant - Cafe) - kolejna edycja wydarzenia odbyła się w dniach 8-11 lutego 2019 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

Co roku ponad 550 wystawców z kraju i zagranicy - w tym również z Polski – w trakcie trwania tej imprezy ma szansę przedstawić swoją ofertę.

Przedsiębiorcy prezentują aktualne trendy z sektora HoReCa, a także mają szansę zainspirować hotelarzy, restauratorów oraz szeroką rzeszę gastronomów do wykorzystywania niebanalnych pomysłów i produktów. Kompleks Targów HoReCa to także miejsce prezentacji nowości branżowych, innowacyjnych rozwiązań i zaawansowanych technologii.

horeca 2019 9 horeca 2019 11 horeca 2019 10

Tegoroczna edycja targów stanowi także odpowiedź na dynamiczny rozwój branży hotelarsko-gastronomicznej w Grecji. Zwiedzający je mieli możliwość w jednym czasie i miejscu zapoznać się z kompleksową ofertą wyposażenia wnętrz hotelowych, recepcji, sal restauracyjnych i zaplecza kuchennego. Mieli także okazję spróbować potraw i napojów, przygotowanych z wykorzystaniem najnowszych technik.

Stoisko ZBH
Na targach nie zabrakło również polskiego stoiska, zorganizowanego po raz pierwszy przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach. Swoje oferty przedstawiło dzięki niemu trzynaście firm z naszego kraju. W czwartym pawilonie pod numerem A20, spośród polskich przedsiębiorców, znaleźli się m.in. producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, przetworów owocowo-warzywnych, artykułów delikatesowych, napojów alkoholowych, drukarek i kas fiskalnych. Na stoisku gościły również dwie izby przemysłowo – handlowe (Polsko- Grecka Izba Przemysłowo Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polska Izba Przemysłu i Handlu z siedzibą w Salonikach). Była to również świetna okazja do zaprezentowania materiałów dotyczących polskich produktów oraz do rozmowy z greckimi przedsiębiorcami, zainteresowanymi współpracą z kolegami po fachu z naszego kraju.

horeca 2019 1 horeca 2019 3 horeca 2019 4

Oferty polskich firm cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielką atrakcję stanowił produkt firmy Funtronic, która po raz kolejny zaprezentowała na targach w Grecji „Magiczny Dywan”, czyli podłogę interaktywną.

horeca 2019 8 horeca 2019 6 horeca1 2018

Targi HORECA to także wspaniałe miejsce do rozmów, nie tylko biznesowych, ale także kuluarowych, tych mniej formalnych, oraz do snucia planów na kolejny rok.

horeca 2019 2 horeca 2019 7 horeca 2019 5

Podczas targów odbyły się także liczne wykłady i szkolenia branżowe prowadzone przez ekspertów forów dyskusyjnych. Z ich wiedzy mogli skorzystać zarówno ci prowadzący swoją działalność, jak I osoby dopiero planująde rozpoczęcie jej.

tekst, zdjęcia:  Marzena Mavridisnk-widget