W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza w Ambasadzie RP w Atenach, przy ul. Chrysanthemon 22, 154 52 Paleo Psychiko zostanie wyłożona księga kondolencyjna w dniach:

Poniedziałek, 21 stycznia, godz. 12.00 – 14.00;

Wtorek, 22 stycznia, godz. 10.00 – 14.00.

Uprzejmie informujemy, że przed wejściem na teren ambasady zwyczajowo przeprowadzana będzie kontrola bezpieczeństwa. Potrzebny będzie dokument tożsamości. Prosimy o niezabieranie ze sobą przedmiotów, które mogą spowolnić proces kontroli.

Istnieje również możliwość wpisania się do elektronicznej księgi kondolencyjnej: https://www.gdansk.pl/ksiega-kondolencyjna. Wszystkie wpisy zostaną zarchiwizowane na równi z wpisami w księgach tradycyjnych – poinformowały władze Gdańska.

***

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek 14 stycznia 2019 r., po południu, w szpitalu, do którego trafił wieczorem poprzedniego dnia po ataku uzbrojonego w nóż mężczyzny podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego stan był bardzo poważny, przeszedł kilkugodzinną operację.

Paweł Adamowicz miał 53 lata i był jednym z najdłużej urzędujących prezydentów miast w Polsce. Rozpoczynał 21 rok służby na stanowisku prezydenta miasta Gdańska. Osierocił dwie córki.

 nk-widget