Wiceministrowie spraw zagranicznych Polski i Grecji podpisali Plan Działań, które mają uświetnić 100-lecie naszych relacji dwustronnych.

21 listopada br. w Atenach, podczas wizyty oficjalnej Prezydenta RP w Grecji, doszło do podpisania przez Wiceministrów SZ Polski Jacka Czaputowicza i Grecji Georgiosa Katrougalosa Wspólnego Planu Działań. Dokument ten nakreśla możliwości wspólnych polsko – greckich przedsięwzięć, jakie oba kraje planują zrealizować w związku z przypadającą w 2019 roku setną rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych.

W Planie Działań znalazły się propozycje wspólnych projektów, które mają być zrealizowane w obszarze relacji społecznych, kulturalnych, gospodarczych i edukacyjnych. Zamiarem obu państw jest realizacja tych projektów, tak aby przypadająca w 2019 roku setna rocznica nawiązania relacji dwustronnych została okazale uczczona. Do podpisania tego dokumentu nawiązał podczas rozmowy z przebywającym z wizytą oficjalną w Atenach, Prezydentem RP Andrzejem Dudą, Premier Grecji Alexis Tsipras, wskazując na wagę zawartych w Planie Działań projektów i na potencjał, jaki niosą one dla rozwoju relacji dwustronnych.

Ambasada RP w Atenachnk-widget