Społeczność polska w Grecji

23 zawodników stanęło na starcie 4. Authentic Phidippides Run, biegu na dystansie 490 km prowadzącego z Aten do Sparty i z powrotem. W imprezie nawiązującej do mitycznego wyczynu posłańca Filippidesa, który został wysłany z Aten, by prosić Spartan o pomoc w bitwie z wojskami perskimi pod Maratonem, zwyciężył Łukasz Sagan. Polak trasę podwójnego Spartathlonu pokonał w czasie 75:36:57. Na drugim miejscu z wynikiem 80:17:41 na mecie zameldował się Andrzej Wereszczak.

Add a comment

W minioną sobotę i niedzielę w Atenach miały miejsce obchody upamiętniające stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Niesamowity i pełen wrażeń weekend stanowił okazję do świętowania nie tylko dla Polaków mieszkających w swoim kraju, ale także dla tych poza jego granicami.

W tym roku ślubowanie pierwszoklasistów przypadło w czasie obchodów 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W sobotę u stóp Akropolu odbył się niezwykły koncert, podczas którego polskie artystki – Iwona Glinka i Alina Ratkowska, a także Julie Ventura, wykonały utwory polskich i greckich kompozytorów.