Społeczność polska w Grecji

Studium Języków Obcych Uniwersytetu Ateńskiego (Didaskaleio Xenon Glosson) oferuje kursy języka polskiego wśród 27 innych języków obcych, które nauczane są w Studium.

Add a comment

W tym roku Polska obchodzi 25 rocznicę przystąpienia do Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, z tej okazji wizyta wiceministra Piotra Wawrzyka w Atenach stanowiła część programu uroczystych obchodów organizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Add a comment

Poruszający film krótkometrażowy z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reżyserii Filipa Dzierżawskiego otrzymał II nagrodę na 24. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Dramie. Film otrzymał również nagrodę specjalną w kategorii „Human Values” przyznawaną przez Telewizję Parlamentu Republiki Greckiej, która po raz trzeci z rzędu jest przyznawana na festiwalu.

Add a comment

W sobotę 29 września w związku z wydaniem greckiej wersji książki „Pszczoły”, odbyło się spotkanie autorskie z jej twórcą, , który jest znanym ilustratorem. Miało ono miejsce w siedzibie Greckiej Biblioteki Narodowej w Centrum Kultury Fundacji Stavrosa Niarchosa.

Add a commentnk-widget