Społeczność polska w Grecji

W dniu 23 września 2017 r w Centrum Kulturalnym Stavros Niarchos w Palio Faliro był obchodzony Dzień Języków Europejskich. Święto to odbywa się już od 2001 roku. Jego organizatorami są Europejska Sieć Instytucji Kultury EUNIC przy współpracy Biura Komisji Europejskiej w Grecji. Ta coroczna impreza ma na celu promowanie nauki języków obcych.

Add a comment

14 września 2017 w siedzibie Ambasady RP w Atenach odbyło się III posiedzenie Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Ambasadorze RP w Atenach poświęcone możliwościom polsko-greckiej współpracy gospodarczej.

Add a comment

W Bazie 114 Skrzydła Taktycznego w Tanagrze koło Simatari po raz szósty z rzędu odbywały się Międzynarodowe Pokazy Lotnicze „Athens Flying Week 2017”. Przez dwa dni najlepsi piloci akrobacyjni prezentowali swój kunszt na niebie i nad płytą lotniska. Na pokazach nie zabrakło także zespołów akrobatycznych polskich sił powietrznych.

Add a comment

Pod koniec marca br. odbyło się drugie posiedzenie Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Ambasadzie RP w Atenach. Celem spotkania były plany działalności rady w sferze promocji polskiej kultury w Grecji.

Add a commentnk-widget