Społeczność polska w Grecji

To był fantastyczny wieczór obfitujący w dużo pozytywnych emocji i przeżyć. W ostatni dzień marca miałam bowiem przyjemność uczestniczyć, razem z mieszkańcami Aten - w tym z dużą grupą Polonii Greckiej - w projekcji filmu: „Sztuka Kochania - historia Michaliny Wisłockiej”. Projekcja odbyła się w ramach cyklu "50/50 Równość w kinematografii" organizowanego przez Urząd ds. Równości i Grecką Filmotekę Narodową.

Add a comment

25 marca 2018 r. obchodzony był przez Polonię w Atenach jako Święto Wolontariatu. Organizatorami tej charytatywnej akcji byli: Zespół Szkół przy Ambasadzie RP
w Atenach oraz Duszpasterstwo Polonijne przy Rzymskokatolickiej Parafii Serca Chrystusa Zbawiciela w Atenach.

Add a comment

Mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć w Atenach wystawę Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowaną „Dni Powstania. Warszawa 1944.”, która prezentuje kolejne dni zmagań Powstańców Warszawskich – walkę przeszło 50 tys. ochotników, znaczących swój szlak bojowy odwagą i poświęceniem.

Add a comment

8 marca właśnie w Międzynarodowy Dzień Kobiet udało się spotkać w jednym miejscu w samym centrum miasta ponad 20 wspaniałym, nieznającym się Polkom, na co dzień mieszkającym w Atenach. Pojawiły się osoby młodsze i starsze, co stanowiło świetne pole do wymiany poglądów na temat życia w Grecji i wspólnego świętowania Dnia Kobiet.

Add a commentnk-widget