Ważne informacje dla podróżujących z Grecji w sezonie letnim. Od czerwca irlandzka linia uprościła opłaty za bagaż, zmniejszając liczbę dostępnych stawek ze 108 do 6.

Pasażerowie podróżujący na rejsach krajowych trwających do dwóch godzin zapłacą za bagaż rejestrowany do 15 kg 15 zamiast 30 euro, czyli o połowę mniej, a za bagaż rejestrowany do 20 kg 25 zamiast 40 euro.

Z kolei w przypadku najpopularniejszych lotów w siatce Ryanaira, czyli trwających do trzech godzin połączeń międzynarodowych opłata za bagaż o wadze 15 kg zmniejszy się z 30 do 25 euro, zaś 20 kg z 40 do 35 euro.

Bez zmian pozostaje cena dla pasażerów najdłuższych lotów, trwających powyżej trzech godzin. Za bagaż 15 kg zapłacić trzeba 40 euro, zaś 20 kg 50 euro.

ryanair tabela

Co ważne – nowe opłaty będą stałe, niezależnie od pory roku. - Opłaty pozostaną na tym samym poziomie bez względu na to, czy opcję przewozu bagażu wykupuje się przy rezerwacji biletu, dokupuje później czy decyduje się na nią już na lotnisku. Nasi pasażerowi będą mogli również dodać bagaż w aplikacji mobilnej do 3 godzin przed wylotem. Nasza polityka przewozu bagażu podręcznego nie ulega zmianie, nasi pasażerowie mogą nadal przewozić 2 sztuki bagażu podręcznego bezpłatnie - mówi Kenny Jacobs, szef marketingu Ryanaira.

Do tej pory cennik Ryanaira dotyczący bagażu był bardzo skomplikowany i liczył aż 108 pozycji. W niektórych przypadkach wysokość opłat była horrendalna – w nieistniejącym już cenniku za nadanie 20 kg torby w szczycie sezonu na lotnisku trzeba było zapłacić ok. 360 PLN, czyli 80 EUR.

pasazer.comnk-widget