Informacje polonijne

Dziś, 29 listopada br. Komisja Europejska ogłosiła drugą edycję konkursu DiscoverEU, w ramach którego młodzi ludzie w wieku 18 lat mogą ubiegać się o darmowy bilet na podróż po Europie. Zgłoszenia na wyprawę latem przyszłego roku można składać do 11 grudnia w południe.

Add a comment

Kolegium Europejskie (College of Europe) ogłasza nabór na rok akademicki 2019/2020. Do zdobycia są liczne stypendia pokrywające pełne koszty studiowania finansowane ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. Rekrutacja trwa do 16 stycznia 2019 r.

Add a comment

Bez chwili namysłu i wahania odpowiedź brzmi: Tak. A dlaczego?
Od prawie 22 lat mieszkam na emigracji, (najpierw w USA, obecnie w Niemczech) a od ponad 16-tu, jestem matką dwojga dzieci. Nigdy nie rozważałam kwestii, czy uczyć dzieci języka polskiego czy nie, gdyż, po prostu je uczyłam bo nie wyobrażałam sobie, aby mogło być inaczej.

Add a comment

16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji MSZ zaprasza na dni otwarte, których tematem przewodnim będzie 100-lecie polskiej dyplomacji.

Add a commentnk-widget