foto:Jakub Szymczuk KPRP

Prezydent rozpoczął wizytę w Grecji od złożenia wieńca przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Atenach. Następnie spotka się z Prezydentem Prokopisem Pawlopulosem, Premierem Aleksisem Tsiprasem oraz Przewodniczącym Parlamentu Nikosem Voutsisem.

Głównymi tematami rozmów będą kwestie związane z bezpieczeństwem, przyszłością Unii Europejskiej oraz relacjami dwustronnymi.

Prezydenci Polski i Grecji zainaugurują też wystawę poświęconą polskiemu i greckiemu bohaterowi z okresu II wojny światowej, Jerzemu Iwanowowi-Szajnowiczowi. Z tej okazji prezydent Duda wygłosi wystąpienie dla korpusu dyplomatycznego i przedstawicieli greckich elit politycznych i intelektualnych.

W drugim dniu wizyty Prezydent RP otworzy  polsko-greckie Forum Innowacji i Zielonych Technologii, które odbędzie się Fundacji  Stavros Niarchos.

Andrzej Duda uczestniczyć będzie także w spotkaniu polskich przedsiębiorców sektora stoczniowego z greckimi armatorami oraz w prezentacji autobusu elektrycznego przedsiębiorstwa Solaris Bus & Coach i wozu strażackiego firmy WISS Wawrzaszek.

Polski prezydent spotka się również z przedstawicielami Polonii w Grecji oraz wręczy odznaczenia państwowe jej najbardziej zasłużonym reprezentantom.

PAP
prezydent.plnk-widget