Informacje greckie

Specjalna komisja śledcza zbada udział 10 polityków w aferze korupcyjnej. Wśród nich jest dwóch byłych premierów Grecji, Antonis Samaras i Panajotis Pikramenos, oraz 8 byłych ministrów. Komisja zbada, czy politycy brali łapówki od szwajcarskiej firmy farmaceutycznej Novartis. O jej powołaniu zdecydował grecki parlament.

Add a comment

Macedonia zmienił w sobotę nazwę lotniska Aleksandra Wielkiego i napis u wejścia do portu lotniczego, by załagodzić spór z Grecją; teraz będzie to Międzynarodowe Lotnisko Skopje. Ateny i Macedonia próbują rozwiązać o nazwę kraju i spuściznę historyczną.

Add a comment

W Grecji do policji będą przyjmowani imigranci. Grecki minister do spraw ochrony obywateli Nikos Toskas wyjaśnił, że jest taka potrzeba podczas akcji policyjnych, bo funkcjonariusze często nie znają ojczystych języków cudzoziemców, którzy przybyli do Grecji.

Add a comment

Grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas przyznał dziś, że od sierpnia podwoił się napływ migrantów na greckie wyspy. Oskarżył też Unię Europejską, że spóźnia się z wywiązaniem się z obietnic wobec Turcji, co negatywnie wpływa na unijno-tureckie porozumienie w sprawie migracji.

Add a commentnk-widget