Informacje greckie

"Hyperconnected museums: New approaches, new publics" jest tematem przewodnim tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Muzeów, który jest obchodzony 18 maja. W Grecji jak co roku wstęp do wszystkich muzeów i zabytków archeologicznych tego dnia jest bezpłatny.

Add a comment

W piątek 11 maja szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz weźmie udział w organizowanym z inicjatywy Grecji spotkaniu regionalnym z udziałem szefów dyplomacji państw Bałkanów Zachodnich oraz przedstawicieli państw Grupy Wyszehradzkiej, jak również krajów regionu – Chorwacji, Słowenii, Bułgarii, Rumunii i Cypru.

Add a comment

W kwietniu przez lądową granicę z Turcją w okolicy Ewros przedostało się do Grecji 4 tysiące migrantów. Łącznie z napływem na wyspy – ponad 6 tysięcy sześćset osób. Więcej uchodźców przedostało się do Grecji także w maju. Minister do spraw migracji Dimitris Witsas ostrzegł, że kraj czekają trudne chwile.

Add a comment

Dziesiątki uchodźców spędziły noc na placu w Salonikach, drugim największym greckim mieście. Migranci od kilku dni okupują też skwer w stolicy wyspy Lesbos. Greckie media piszą, że obrazy te przypominają sytuację z 2015 roku, gdy kraj zalała fala migrantów. Od kwietnia znacznie zwiększył się ich napływ do Grecji.

Add a commentnk-widget