Informacje greckie

W niedzielę, 21 sierpnia przypada Światowy Dzień Latarni Morskich. Z tej okazji grecka marynarka wojenna otwiera dla zwiedzających 30 tego typu obiektów. Latarnie morskie będą udostępniane dla publiczności w godzinach od 10:00 do 19:00. Podczas zwiedzania goście będą mogli zapoznać się z budową, historią i wnętrzem latarni oraz z innymi środkami pomocniczymi w żegludze. 

Add a comment

Dziś wieczorem w Grecji odbędą się setki imprez kulturalnych z okazji sierpniowej pełni Księżyca. Bezpłatne uroczystości organizuje sto szesnaście muzeów i obiektów archeologicznych w całym kraju.

Add a comment

Z powodu kryzysu ekonomicznego prawie trzydzieści procent sklepów w centrum Aten pozostaje zamkniętych. Na niektórych handlowych ulicach nieczynna jest nawet połowa lokali. Sytuacja pogorszyła się w stosunku do poprzedniego półrocza.

Add a comment

Komisja Europejska zaoferowała pomoc Grecji w związku z nocnym trzęsieniem ziemi. Wskutek silnego wstrząsu na wyspie Kos zginęły 2 osoby, a co najmniej 190 zostało rannych. Ofiary śmiertelne to cudzoziemcy – turyści ze Szwecji i Turcji.

Add a commentnk-widget