Informacje greckie

Grecka policja rozpoczęła dużą operację w ośrodku dla migrantów na greckiej wyspie Lesbos – dowiedziało się Polskie Radio. Stało się to po nocnych zamieszkach, w wyniku których rannych zostało sześciu policjantów, w tym jeden ciężko i kilkunastu uchodźców. Były to najpoważniejsze zajścia, do jakich doszło tam w ostatnich miesiącach.

Add a comment

Grecka policja aresztowała jedenaście osób, które są podejrzane o przemyt migrantów. W ubiegłym roku przemytnicy mieli pomóc w przedostaniu się z Turcji do Grecji ponad 360 osobom. Aresztowani to obywatele Gruzji, Armenii i Grecji.

Add a comment

Ponad pięciuset migrantów dotarło do greckich wysp w ciągu ostatnich czterech dni. To znacznie więcej niż w poprzednich tygodniach. Zdaniem funkcjonariuszy, z którymi rozmawiało Polskie Radio pokazuje to, że Turcja steruje przepływem migrantów i decyduje o tym kiedy i ile osób wypłynie z jej wybrzeża.

Add a comment

Obecne od lata 2015 roku capital controls to jedno z większych zmartwień, które „wypromował” kryzys w Grecji. Zmiany, które będą odczuwalne w następnych dniach pozwalają na większe transakcje pieniężne jak i inne aktywności.

Add a commentnk-widget